Hakkımızda

İŞLETMENİN TARİHÇESİ, MEVCUT DURUMU, ORTALARI VE PROJE DENEYİMLERİ

Başkar Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 14 kardeşin 5'inin sinerji oluşturarak işletme kurma kararı alıp 2011 yılında 5 ortaklı resmi olarak kurulmuştur. Akabinde Seydiler Organize Sanayi Bölgesinde 10.000m2 açık alan alarak fabrika inşaatına başlamıştır. Ortak kardeşlerin inşaatında çalışarak her taşında emeği bulnuduğu 2000m2 kapalı alan fabrika inşaatını yapan bir aile işletmesidir.

İşletme aktif çalışmaya 2014 yılında geçmiş olup 8 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. İşletme ortaklarının eşlerinden oluşan 2 bayan hafif işler yaparak istihdam edilmektedir. İşletme hammaddeyi ihale usulü ile dikili kesim olarak devlet ormanlarından tedarik etmektedir.

Yılda 10.000m3 tomruk ve endüsturiyel ürün işleyen işletme bunun 5000m3 ünü inşaatlık kereste ve doğramalık tırmık sapı, varyap sapı, çekiş sapı olarak üretmektedir. 2017'de ihracata başlayan işletme el aletleri üretimini %50 sini yurt içi pazarına Kayseri, Adana, Samsun, Ankara ağırlıklı olmak üzere Türkiye'ye büyük toptancılara verilmekte olup bu toptancılar Türkiye pazarına ürünlerimizi dağıtmaktadır.

Aynı zamanda yapı marketlerde satılmaktadır. Diğer %50 sini yurt dışı pazarına Portekiz, İspanya, İtalya, Fransa, Irak ağırlıklı olmak üzere İran, İsrail, Cezayir, Gürcistan, Kıbrıs'a ihraç etmektedir. Başkar orman ürünleri işletmesinin kendine ait 'Başkar' marka tescili olup yurt dışı ve yurt içi pazarda el aletleri saplarına kendi markasını işletmekle olup markalaşma sürecine başlamıştır.